Mark Kool @mark
Miks nad jätavad Ukraina ilma oma rahvast? Kas juudid plaanivad Ukrainasse kolida?
Siin on, mida Richard Cook arvab. Cook on väga kaval endine USA valitsuse analüütik.
Kas Ukrainast saab uus Iisrael?
Autor: Richard K. Cook
nimetage seda vandenõuteooriaks, kui soovite, kuid Ukraina sõja varjatud päevakord on luua uus kodumaa Iisraeli inimestele, kes tahavad sinna rännata, et saada välja sellest, mis muutub üha enam ebaõnnestunud riigiks, suundudes kokkuvarisemisse.
Seda teooriat on lihtne naeruvääristada, aga ma arvan, et selles on midagi.
Iisrael näeb üha enam välja nagu läbikukkunud riik. See koosneb käputäiest juutidest - vähem kui üheksast miljonist -, kes hõivavad Vahemere idaosas kuiva ja ebasõbraliku kivi- ja liivariba, kus nad on isoleeritud moslemite elanikkonna ja kultuuri tohutu inimookeani vahel.
Olgem realistlikud. Vaadakem Iisraeli praegust olukorda.
Aga kõigepealt astume natuke tagasi. Laialdaselt arvatakse, et britid nõustusid algselt Palestiina nimetamisega juutide tulevaseks kodumaaks, et luua läänemeelne tugipunkt mineraalirikkas piirkonnas. Kiiresti edasi peaaegu sajandit USA terrorismivastasesse sõtta, mis ebaõnnestus haledalt.
22:34 - 23.06.22
Only people mentioned by mark in this post can reply
Mark Kool @mark
23.06.22, 22:35
Vastus Mark Kool poolt tehtud Postitus
Vaadake, kui palju riike pidi Iisraeli-meelne "terrorismivastane sõda" hävitama. 1990. aastate lõpus Serbia pommitamise ameerika kangelase USA kindral Wesley Clarki sõnul pidi Ameerika-meelset režiimi muutma pidanud riikide nimekiri sisaldama koos juba okupeeritud Afganistani, Iraagi, Süüria, Liibanoni, Liibüa, Somaalia, Sudaani ja Iraaniga.
Nüüd on "terrorismivastane sõda" suures osas lõppenud pärast enam kui kahekümne kaotatud aasta raiskamist, mis on hindamatute triljonite dollarite hinnaga. Kuigi USA võitis ja alandas Iisraeli käsul Iraaki, on riik naasnud nii kaugele, et kehtestab täieliku keelu kuni surmanuhtluseni (kaasa arvatud) suhete normaliseerimisele Iisraeliga. Liibanon on majanduslik katastroof, kuid seda kontrollib suures osas Iisraeli vannutatud vaenlane Hezbollah. Iraan on usa ähvardustest ja sanktsioonidest hoolimata endiselt sõltumatu ja tõrksad.
Iisraeli suutmatus palestiinlastega rahu sõlmida on muutnud selle rahvusvaheliseks paariaks. Veelgi enam, pärast aastatepikkust okupatsiooni olid Iisraeli asundused Jordani Läänekaldal muutunud sõjatsooni saarteks ja selle linnad relvastatud laagriteks.
Mark Kool @mark
23.06.22, 22:35
Vastus Mark Kool poolt tehtud Postitus
Hoolimata välismaal elavate juutide stiimulitest on väljaränne Iisraeli praktiliselt olematu. Peaaegu keegi, välja arvatud põgenikud ja/või rahapesijad, ei ole piisavalt hull, et sinna kolida.
Lisaks on Iisraeli majandus nõrk ja sõltub jätkuvalt USA abist elu säilitamiseks. Nende hulgas, kes ennustavad lühiajalist eksistentsiaalset kriisi ja kokkuvarisemist, ei ole mitte ainult Iisraeli välised vastased, vaid ka paljud targad ja mõjukad iisraellased ise. Ameerika mõju Iisraeli kaitsjana on kahanemas. Ameerika ise vajub kaosesse, upub värvilisse massirändesse ja rassisõdade äärel, kus valgetel pole tõenäoliselt kaardil kohta. Valged surevad kiiresti välja ja neid asendavad kolmanda maailma riikidest pärit sisserändajad, mis tähendab, et Ameerika muutub lähitulevikus iseendaks.
Nii et ma ei oleks üldse üllatunud, kui osa USA plaanist rebida Ukraina Venemaalt eemale, plaan, mis on kestnud rohkem kui kolmkümmend aastat pärast Nõukogude Liidu kokkuvarisemist 1991. aastal, on alati olnud kasutada seda juudi varjupaigana Iisraeli projekti ebaõnnestumise eest.